ارائه سیستمی برای پیشگیری از پیامک زدن در خودرو

از آنجا که استفاده از تلفن همراه و ارسال پیامک در خودرو موجب بروز تصادف می شود تا کنون شاهد عرضه سیستم هایی در خودروها بوده ایم که سیگنال های پیامک را متوقف کرده و مانع از پیامک زدن راننده در حال رانندگی می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، با این حال محصول جدیدی موسوم به ORIGOSafe راهبرد دیگری را در پیش گرفته است مبنی بر اینکه اگر تلفن همراه خود را به این دستگاه در خودرو وصل نکنید، خودرویتان روشن نمی شود.

به منظور روشن شدن خودرو راننده باید تلفن هوشمند خود را به ORIGOSafe که در کنسول مرکزی خودرو نصب شده، وارد کند.

وقتی که کاربر رانندگی می کند این دستگاه تلفن را شارژ می کند و فقط به راننده اجازه می دهد تا از طریق بلوتوث تماس بگیرد و به تماس هایش پاسخ دهد.

می توان در هنگام رانندگی تلفن را از جایش برداشت اما این کار موجب هشدار شده و به مدیر سیستم مانند والدین یا مدیر اطلاع می دهد. 

در این حالت سیستم خودرو قفل می شود و دیگر امکان روشن شدن و ادامه سفر را نمی یابد. در این مواقع فقط یک مدیر سیستم می تواند قفل سیستم را باز کند.

اما اگر خودرو متوقف شده باشد، راننده امکان برداشتن بی دردسر تلفن همراهش را دارد.

/ 2 نظر / 20 بازدید
بهنام صداقت

سال نو رو به ایرانیان*عزیز تبریک میگم. سبز کردی خیال باران را آمدی دک کنی زمستان را... سلام با عرض تبریک سال نو با احترام دعوتید.برقرار باشی.

mohammad

با عرض سلام و خسته نباشید وبلاگ فعالی دارید. اگه دوست داشتین تبادل لینک کنیم. اگه موافق بودین لینک وبلاگ من رو بذارین و به من خبر بدین و یا اول می خواین خبر بدین من لینک شما رو بذاریم بعد شما اقدام کنین. هر جور صلاح می دونین. بازم مرسی از اینکه پیغاممو خوندین.