استفاده از روش آب گرم بهترین درمان گرفتگی عضلات

گرفتگی عضلات، شایع ترین بیماری ها در بین مردم است که بهترین راه درمان آن انجام ماساژ عضله مورد نظر و استفاده از دوش آب گرم است.
پیمان میرشاه ولد، ارتوپد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: گرفتگی عضلات یکی از بیماری های شایع است که هر روزه تعداد زیادی از افراد به علت این بیماری به بیمارستان ها و مطب ها مراجعه می کنند. وی بیمارانی را که دچار گرفتگی عضلات می شوند را به دو دسته تقسیم کرد و افزود: دسته اول کسانی هستند که زمینه بیماری در آنها وجود دارد و دسته دوم افرادی هستند که بیماری خاصی ندارند.
میرشاه ولد کمبود کلسیم و بیماری های عصبی را از جمله عوامل موثر در گرفتگی عضلات دانست و عنوان کرد: در حالت دیگری عضله بدون اینکه بیماری خاصی در بدن وجود داشته باشد می گیرد. و به اصطلاح دچار اسپاسم می شود وی با بیان اینکه این حالت زمانی که باری بیشتر از حد توان عضله برداشته شود ایجاد می شود، تصریح کرد: کشیدگی ایجاد شده در عضله باعث می شود، اسیدی در عضله ترشح شده و آن را منقبض کند که این امر موجب گرفتگی عضلات می شود.
میرشاه ولد با اشاره به اینکه یکی از راه های جلوگیری از گرفتگی عضلات انجام تمرین ها و ورزش های مرتب به صورت روزانه است گفت: در زمان گرفتگی عضلات باید عضله مورد نظر ماساژ داده شده و گرم نگه داشته شود تا جریان خون افزایش یابد.
میرشاه ولد رگ به رگ شدن عضلات را نیز از جمله بیماری های گرفتگی های عضلانی دانست و افزود: فشارهای عصبی نیز می تواند باعث گرفتگی عضلات شود.
** کمبود منیزیم عامل مهمی در گرفتگی عضلات
در ادامه محمد تقی انوشه، متخصص تغذیه گفت: مواد غذایی در بروز و یا درمان بیماری افراد تاثیر مستقیمی دارند. گرفتگی عضلات بخصوص در بانوان می تواند به علت کمبود آهن در بدنشان باشد.
انوشه کمبود منیزیم، کلسیم و آهن را از جمله دلایل ابتلا به گرفتگی عضلات در افراد عنوان کرد و گفت: منیزیم لازم را می توان از طریق مصرف آجیل ها و غذاهای دریایی در بدن تامین کرد. کلسیم در شیر و محصولات لبنی و آهن در میوه و سبزی های تازه به وفور یافت می شود.

منبع: شفا نیوز

/ 2 نظر / 27 بازدید
علیرضا درزی

اخیرا یک مسابقه وبلاگ برتر علمی(توسط سایت ما) ساخته شده که البته هیچ محدودیتی ندارد وبسایت ما:www.phisicalscience.tk اگر روی نام من کلیک کنید میتوانید فرم مربوط به شرکت را پر کنید.

درزی

با تشکر دوست عزیز شما در مسابقه شرکت داده شدید