در فضا نمی توان گریه کرد!

در شرایط بی‌وزنی در فضا اشک مانند یک توپ بزرگ در اطراف کره چشم حلقه زده و به پایین سرازیر نمی شود.

«کریس هدفیلد» فرمانده فعلی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)‌ دست به اقدامات مختلفی از جمله آشپزی، شستن دست، گرفتن ناخن و مسواک زدن در شرایط بی وزنی در فضا کرده است، اما «گریه کردن» در گرانش صفر تنها کاری است که این فضانورد کانادایی قادر به انجام آن نیست.

در جدیدترین فیلم ویدئویی ارسالی از ایستگاه فضایی، «هدفیلد» با ریختن آب بداخل چشم خود نشان داد که مایع بصورت یک ستون روی صورت باقی مانده و قطرات اشک در فضا هیچگاه سرازیر نمی شوند.

«هدفیلد» تأکید می‌کند: اگر به گریه کردن ادامه بدهید، این ستون مایع بزرگ و بزرگ تر شده و به یک توپ آبی تبدیل خواهد شد که بینی و در نهایت تمام صورت شما را در بر می‌گیرد و باید از یک حوله برای خشک کردن اشک چشم از روی صورت و گردن استفاده کنید!

فضانورد کانادایی در مجموعه فیلم های ویدئویی ارسالی از فضا نشان می دهد، ساده‌ترین کارهایی که انسان در زمین انجام می‌دهد، در شرایط بی‌وزنی فضا بسیار سخت‌ و در برخی موارد غیر قابل انجام است.

برای مشاهده عکس ویدئویی از این اتفاق جالب اینجا کلیک کنید.

منبع مطلب: شبکه فیزیک هوپا

منبع عکس ویدئویی: Under the Gun Review

/ 1 نظر / 77 بازدید
raha

با سلام به حضور شما مدير محترم وبلاگ ضمن دعوت به بازدید شما ازوب سایت گروه بر بالهای کتاب به آدرس www.booktolearn.com از شما تقاضا میشود نسبت به معرفی این وب سایت در وبلاگ خوبتان اقدام فرمایید. با تشکر آرشیو فیزیک http://www.booktolearn.com/?cat=56 مجموعه نهم کتابهای فیزیک؛ فیزیک کاربردی، نانوفیزیک، بیوفیزیک و ژئوفیزیک http://www.booktolearn.com/?p=2173 دانلود کتاب فیزیک هالیدی؛ ویرایش نهم http://www.booktolearn.com/?p=1556